Prokuroria i çon KLD-së vendimin e gjykatës “arrest me burg” për gjyqtarin Miri

schedule10:52 - 15 Nëntor, 2017

schedule 10:52 - 15 Nëntor, 2017

Prokuroria i dërgoi Këshillit të Lartë të Drejtësisë vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për gjyqtarin Shkëlqim Miri, e cila caktoi masën e sigurisë arrest me burg për gjyqtarin.

Tashmë pritet qe KLD të marrë masë ndaj gjyqtarit të Apelit Tiranë, Shkëlqim Miri, pasi u arrestua për akuzën e korrupsionit. Gjyqtari i Apelit Shkëlqim Miri ishte të dielën në Gjykatën për Krimet e Rënda, e cila pranoi kërkesën e prokurorisë për vlerësimin e ligjshëm të ndalimit të gjyqtarit dhe caktoi ndaj tij masën e sigurisë “arrest në burg”. Në seancën e zhvilluar me dyer të mbyllura, gjyqtari mohoi akuzën dhe shpjegoi se shuma prej 30 milionë lekësh gjendej në banesën e tij, sepse do t’i duheshin për kurim, për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore./abcnews.al