Produktet që një stilist profesionist nuk do të blinte

schedule07:23 - 18 Qershor, 2021

schedule 07:23 - 18 Qershor, 2021

Me kaq shumë produkte që janë shpikur për kujdesin tonë të flokëve, ne kemi ardhur të pyesim nëse përdorimi i tyre është me të vërtetë i nevojshëm dhe përmirëson imazhin e tyre. Ekspertët, megjithatë, iu përgjigjën purewow.com dhe zbuluan dy produkte që ata kurrë nuk do të blinin për kujdesin e tyre për flokët.

Shampo të veçantë dhe krem ​​për flokët

Lajmi është i këndshëm për adhuruesit e minimalizmit ose ata që nuk kanë hapësirë ​​të mjaftueshme në banjën e tyre. Sipas ekspertëve, shumë shampo zhveshin flokët nga lagështia, kështu që ne përdorim balsam për t’i bërë përsëri më të butë.

Me fjalë të tjera, ne shtojmë një hap më tej në rutinën tonë të banjës, e cila, në fakt, nuk është e nevojshme. Në vend të kësaj, stilistët profesionistë rekomandojnë përdorimin e shampos dhe tharëses dy në një, për të pastruar dhe ndihmuar flokët tuaj të zbuten me një lëvizje.

Furça metalike

Furçat metalike kanë tendencë të mbinxehin flokët, gjë që mund të shkaktojë dëme të panevojshme. Përndryshe, ju mund të kërkoni furçat e bëra prej druri ose plastike dhe fijeve të derrit të egër, të cilat u japin flokëve tuaj një fund më të butë dhe më të shkëlqyeshëm./abcnews.al