Probleme në zgjedhje? Federata e Kosovës flet me fakte, i mbyll gojën Ahmetit

13:22 | 09/12/201913:220

Një debat në lidhje me zgjedhjet në Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) është krijuar këto ditë. Arianit Ahmeti u shkarkua nga detyra e zv sekretarit të FFK-së dhe shpërtheu në akuza kundrejt Agim Ademit, kreut të futbollit dardan, duke e akuzuar këtë të fundit se është shpallur fitues nëpërmjet zgjedhjeve të parregullta.

FFK ka reaguar me anë të një komunikate, aty ku tregon Procesverbalin nga mbledhja e Kuvendit të Jashtëzakonshëm Zgjedhor, në të cilën ku konfirmohet mandati katërvjeçar i presidentit Agim Ademi.

Letra që tregon se UEFA njeh zgjedhjen e Ademit si president i FFK-së

Por jo vetëm kaq. FFK bën publike edhe interpretimin ligjor të Ministrisë së Administratës Publike (organ i vetëm për të interpretuar statusin e OJQ-ve) dhe shkresën zyrtare nga UEFA, me të cilën konfirmohet se z. Ademi është i zgjedhur në mënyrë të ligjshme, duke i respektuar të gjitha procedurat demokratike për mandatin 4-vjeçar në krye të FFK-së. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono