Probleme me pasurinë, prokurori i Tiranës “ngec” në vetting

schedule10:32 - 16 Shtator, 2020

schedule 10:32 - 16 Shtator, 2020

Prokurori i Tiranë Alket Mersini ka ngecur në vetting. Ai është shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, për shkak të problemeve me pasurinë.

Trupa gjykuese që mori vendimin për Mersinin përbëhej nga Etleda Çiftja, Xhensila Pine dhe Pamela Qirko.

Alket Mersini e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1999 dhe përgjatë dy dekadave ka punuar si prokuror në Prokurorinë e Durrësit dhe atë të Tiranës./m.v. abcnews.al