Pritjes i vjen fundi, gati lista me emrat, zbulohet slogani i ri i PS-së, Rama braktis “Rilindjen”

schedule18:18 - 8 Mars, 2021

schedule 18:18 - 8 Mars, 2021

Në 18:30 kreu i PS-së Edi Rama do të prezantojë listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit.

Cdo drejtues politik do të publikojë emrat e skuadrës së tij të qarkut për t’i lënë fjalën kryeministrit Edi Rama që synon mandatin e tretë.

Skena jashtë ambienteve të selisë së PS-së është gati, bashkë me sloganin e ri që është “Shqipëria e ardhmja jonë” e shoqëruar me hashtagun #skakohëpërpushim.

Pas 8 vitesh qeverisje Edi Rama braktisi “Rilindjen”, idenë me të cilën erdhi në pushtet duke rikthyer logon e vjetër të PS-së, krah së cilës bëri prezantimin e emrave që do të jenë në vendin e parë në të gjitha qarqet.

Lista pritet që të ketë të tjera surpriza, teksa sot u larguan Eglantina Gjermeni dhe Musa Ulqini./ db/ Abcnews.al