Prishtina mposht me “tris” Drenicën, fitore e thellë dhe për Ballkanin

schedule18:19 - 19 Shtator, 2020

schedule 18:19 - 19 Shtator, 2020

Janë mbyllur dy sfidat e IPKO Superligës në Kosovë, të vlefshme për javën e parë të kampionatit. Ballkani ka marrë një fitore të thellë në transfertë, përballë Besës së Pejës.

1-4 triumfuan djemtë e Munishit, falë një triplete të sulmuesit Daku dhe një goli të Bekteshit. Golin e nderit për vendasit, e shënoi Salihu në sekondat e fundit të sfidës.

FT | FC Besa – FC Ballkani 1-4 Urime Suharekë 🧡🖤 Na priftë e mbara në ndeshjen e radhës 🙏

Gepostet von FC Ballkani am Samstag, 19. September 2020

Edhe Prishtina e ka pasur të lehtë të marrë tre pikët e para, duke mposhtur pastër 3-0 ekipin e Drenicës. Bekteshi, Krasniqi dhe Otto John shënuan për kryeqytetasit./abcnews.al

Perfundon ndeshjaFc Prishtina 3-0 Kf Drenica

Gepostet von KF Drenica am Samstag, 19. September 2020