Princi William flet për momentin e sikletshëm kur këndoi me Taylor Swift: Nuk e kuptoj pse e bëra

schedule12:03 - 6 Dhjetor, 2021

schedule 12:03 - 6 Dhjetor, 2021

Princi William ka folur së fundmi për ditën kur këndoi me Taylor Swift dhe Jon Bon Jovi. Ka qenë nëntori i vitit 2013 dhe siç ka treguar ai, është ndjerë i “hipnotizuar”. Ai po merrte pjesë në një ngjarje bamirësie në Kensington Palace. Jon Bon Jovi filloi të luante Livin’ on a Prayer dhe i kërkoi familjes mbretërore të dilte dhe të këndonte.

Por u desh Taylor, e cila ishte ulur pranë Princit William, për ta ngjitur atë në skenë. “Pasi Jon [Bon Jovi] bën këngën e tij të parë, ka një pauzë dhe ajo kthehet nga unë. Ajo më vendos dorën në krahun tim, më shikon në sy dhe më thotë, ‘Hajde, William. Le të shkojmë të këndojmë.”, rrëfeu ai.

Taylor Swift, Jon Bon Jovi dhe Princi William duke kënduar në një mikrofon me veshje zyrtare.

Ai tha se u ndje në siklet ndërsa po përpiqej të kujtonte tekstin. “Sinqerisht, nëse Taylor të shikon, të merr për dore dhe të thotë “Eja me mua” … Epo, u ngrita si një qenush dhe mendova “Po, OK, duket një ide e mrekullueshme, do të të ndjek. Ndihesha si një mjellmë, duke u përpjekur të mbaja qetësinë, por brenda këmbët më dridheshin”, tha ai. /abcnews.al