Princ Leka reagon për lindjen e vajzës: E quajtëm Geraldine

schedule16:23 - 22 Tetor, 2020

schedule 16:23 - 22 Tetor, 2020

Familja Mbretërore ka njoftuar lindjen e vajzës së Princit Leka dhe Elias.

Ashtu siç njoftoi më herët ekskluzivisht abcnews.al, vetë Princi Leka ka shkruar në Facebook për lindjen e vajzës duke konfirmuar se e vogla do të quhet Geraldina, ashtu si edhe emri i Mbretëreshës Geraldinë.

Familja Mbretërore Shqiptare është e lumtur të bashkëndajë lajmin e lindjes së Lartësisë së Saj Mbretërore Princeshës Geraldinë që u erdhi në jetë Lartësive të Tyre Mbretërore Princit Leka të Shqiptarëve dhe Princeshës Elia, ditën e enjte, 22 tetor 2020, ora 09:30“, shkruan Princ Leka në Facebook.

Abcneës.al raportoi ekskluzivisht paraditen e sotme në lidhje me lindjen e Elias duke zbuluar edhe emrin e vajzës.

Postimi i plotë i Princ Lekës

Familja Mbretërore Shqiptare është e lumtur të bashkëndajë lajmin e lindjes së Lartësisë së Saj Mbretërore Princeshës Geraldinë që u erdhi në jetë Lartësive të Tyre Mbretërore Princit Leka të Shqiptarëve dhe Princeshës Elia, ditën e enjte, 22 tetor 2020, ora 09:30.

Princesha Elia lindi pa vështirësi në spitalin obstetrik-gjinekologjik “Mbretëresha Geraldinë” në Tiranë.

Si nëna ashtu edhe bebi gëzojnë shëndet të plotë, falë edhe kujdesit të lavdërueshëm të personelit mjeksor. /abcnews.al