Primaret në PD, Këlliçi revansh në degën 6-të

schedule23:37 - 4 Dhjetor, 2022

schedule 23:37 - 4 Dhjetor, 2022

Belind këlliçi ka marrë shumicën dërrmuese të votave në degën 6-të, ndërkohë që vijojnë numërimet për primaret në PD për kandidatin për BAshkinë e Tiranës.

Në përfundim të numërimit rezulton që Këlliçi ka marrë 557 vota, i ndjekur nga Gerti Bogdani me 346 vota dhe Alimehmeti me 54 vota.

Rezultati:

Dega 6

972 votues

Këlliçi 557

Merkoçi 3

Alimehmeti 54

Fejzo 4

Deda 3

Bogdani 346

Kalaja asnjë votë