Primaret në PD, garë e fortë mes Këlliçit dhe Alimehmetit, si ndahen votat në degën 3

schedule23:08 - 4 Dhjetor, 2022

schedule 23:08 - 4 Dhjetor, 2022

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret e PD në degën 3 ku shihet një garë shumë e fortë mes Ilir Alimehmetit dhe Belind Këlliçit.

Në këtë degë Këlliçi ka marrë 190 vota ndërsa Ilir Alimehmeti 180.

Rezultatet:

Kanë votuar 440

Të vlefshme 440

Kalaja 4

Kelliçi 190

Fejzo 6

Merkoçi 0

Bogdani 57

Alimehmeti 180

Deda 3