Presidenti kinez frikësohet nga arushi Pooh

schedule16:38 - 7 Gusht, 2018

schedule 16:38 - 7 Gusht, 2018

Mesa duket filmi i ri vizatimor, Christopher Robin, nuk do të shfaqet nëpër kinematë kineze dhe shkaktar për këtë është bërë rivali i tij arushi Pooh.
Sipas burimeve, tashmë Pooh konsiderohet si simbol rezistence për popullin e Kinës. Situata e çuditshme është krijuar pasi presidenti kinez Xi Jinping është krahasuar me personazhin e famshëm nëpër rrjetet sociale. Kjo gjë vjen si pasojë e pakënaqësive ndaj qeverisë dhe heqjen e përfundimit të afatit presidencial, duke bërë kështu që Xi Jinping të sundojë “përgjithmonë”.

Krahasimet me arushin Pooh, sipas të dhënave, bëjnë që presidenti të kompleksohet dhe të jetë i pasigurtë për pamjen e tij. Kjo gjë nuk ka ndalur memet në internet duke bërë që personazhi vizatimor të bëhet gjithashtu dhe simbol politik./abcnews.al