Presidenti Ilir Meta uron mësuesit për 7 Marsin

schedule09:25 - 7 Mars, 2019

schedule 09:25 - 7 Mars, 2019

Presidenti Ilir Meta ka uruar mëngjesin e sotëm të gjithë mësuest dhe pedagogët. Në një postim në rrjetet sociale, të shoqëruar edhe me foto nga shkolla e parë shqipe, Kreu i Shtetit shpreh mirënjohjen dhe respektin për profesionin e mësuesit si përçues i dijes dhe vlerave qytetare.

“Të dashur mësues, pedagogë e profesorë shqiptarë: Gëzuar nga zemra 7 Marsin, Ditën e Mësuesit! Nderim përjetë, respekt dhe mirënjohje ndaj veprës tuaj të ndritur dhe suksese në misionin fisnik të përçimit të dijes dhe vlerave qytetare e atdhetare!” /abcnews.al