President Ilir Meta reveals the time when the protest of 2 March will take place

12:10 | 24/02/202012:100

The political clash between the Presidency and the majority still continues.

Meanwhile, the President of the Republic, Ilir Meta has invites the citizens to attend the March 2 protest.

Today in the social network “Facebook”, Meta has announced the time at which the protest will be held, while stressing out that citizens must unite against the “coup”.

Dear citizens,

I invite you all on March 2, at 5:00 pm, on the Boulevard “Dëshmorët e Kombit” against the coup and the defense not only the integrity of the Constitutional Court and the Constitution, but to our own state, nation and national interest./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono