Premier League zbulon datën se kur do të fillojë merkatoja e verës

schedule17:35 - 31 Mars, 2022

schedule 17:35 - 31 Mars, 2022

Premier League ka shpallur datat e merkatos së verës.

Merkatoja do të hapet më 10 qershor dhe do të mbyllet në orën 23:00 të datës 1 shtator, për të qëndruar në një linjë me ligat e tjera evropiane.

Ligat e tjera ende nuk e kanë zbuluar këtë datë por mendohet se do të jetë e njëjtë si e Premier League./ h.ll/abcnews.al