Prej 9 vitesh vegane, por çfarë ha Ariana Grande që është në super formë

schedule10:16 - 20 Prill, 2022

schedule 10:16 - 20 Prill, 2022

Ariana Grande e di që kur është në skenë duhet të jetë në gjendje shumë të mirë fizike, diçka që kërkon një nivel të lartë energjie. Pra, nuk është çudi që ai mban një dietë shumë specifike dhe plan ushtrimesh.

Grande është vegane që nga viti 2013, kështu që nuk do ta gjeni duke konsumuar ushqime që përmbajnë mish, peshk, produkte qumështi apo vezë.

Kur Grande u bë zyrtarisht vegane, ajo shpjegoi se kjo ishte për dy arsye: shëndetin e saj fizik dhe mendor dhe dashurinë e saj të madhe për kafshët. “I dua kafshët më shumë se sa shumicën e njerëzve!”, tha ajo për The Mirror. “Unë besoj fuqishëm se ushqehem siç duhet dhe se ndjek një dietë të plotë vegane që rrit jetëgjatësinë dhe më bën një person më të lumtur”.

Ylli i popit vuri në dukje se ushqimi i saj në përgjithësi mund të jetë një sfidë si vegjetariane, por ajo insiston në bazat e saj: perime, fruta dhe sallatë dhe më pas ha diçka tjetër kur të kthehet në shtëpi. Sipas një liste të përpiluar nga BuzzFeed, ushqimet e saj të preferuara përfshijnë banane, tofu, çaj, fruta dragoi, fasule, bollgur, patate të ëmbla dhe perime të papërpunuara.

Sakaq, Ariana ha si vakte të vogla bajamet dhe pi shumë ujë kokosi. Ajo është gjithashtu një adhuruese e smoothies!

Grande thotë se dieta e saj vegjetariane ka ndryshuar jetën e saj dhe ka përmirësuar shëndetin e saj.

Por mos u ndjeni keq nëse nuk mund të ndiqni një dietë vegane, nuk është për të gjithë dhe ndryshe nga të famshmit si Grande, jo të gjithë kemi një buxhet të pakufizuar ushqimor dhe akses te një trajner personal./abcnews.al