Prag finalja e EURO 2020: Gazetari në Coverciano del me COVID, Italia e izoluar

schedule12:09 - 9 Korrik, 2021

schedule 12:09 - 9 Korrik, 2021

Një gazetar në Coverciano ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas kthimit prej ndeshjes me Italisë dhe Spanjës.

Kombëtarja italiane është e izoluar dhe nuk ka friksë se ndokush nga lojtarët të jetë prekur, pasi kontaktet me mediat i kanë vetëm gjatë konferencave për shtypin.

Për më tepër që lojtari dhe stafi janë të gjithë të vaksinuar dhe nuk ka frikë për një përhapje të COVID-19 në skuadër, sikurse ndodhi në mars. /abcnews.al