Potter nuk pret dot më, trajneri i Chelsea kërkon rikthimin e Lukakut

schedule12:21 - 2 Tetor, 2022

schedule 12:21 - 2 Tetor, 2022

Lukaku u rikthye këtë sezon në radhët e Interit pasi u huazua nga Chelsea në Milano për një sezon.

Edhe pse në kontratë flitet për një sezon të vetëm huazimi, Lukaku dhe Inter janë të gatshëm të zgjasin marrëveshjen për të paktën edhe një sezon tjetër.

Sipas “Daily Mail”, tekniku i ri i Chelsea, Graham Potter kërkon në fakt rikthimin e Lukakut sa më shpejtë./ h.ll/abcnews.al