Portali “Mësues për Shqipërinë”, publikohen rezultatet

schedule13:16 - 11 Shtator, 2019

schedule 13:16 - 11 Shtator, 2019

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini i ka kërkuar përgjegjësve të zyrave arsimore në të gjithë vendin përgjegjshmëri maksimale për konsolidimin e reformës në mësuesi.

Shahini theksoi si një ndër objektivat madhore të institucionit që drejton punësimin e mësuesve më të mirë ndërkohë bëri të ditur se në portalin “Mësues për Shqipërinë” janë publikuar rezultatet provizore.

Rezultatet përfundimtare sipas ministres do të jenë gati më 16 Shtator. Në të gjithë sistemin 9-vjeçar nxënës dhe mësues këtë vit do të punojnë me kurrikula dhe tekste të reja shkollore. /ABC News Albania 24/7