Policia u gjeti 11 kg kanabis në banesa, shpallen në kërkim dy persona në Vlorë

schedule12:02 - 17 Tetor, 2021

schedule 12:02 - 17 Tetor, 2021

Policia në Vlorë ka shpallur në kërkim dy persona të cilëve ju gjet kanabis sativa në banesa. Pas kontrolleve në banesat e A. C., 27 vjeç dhe H. C., 57 vjeç  shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar 11 kg lëndë narkotike.

27-vjeçari dhe 57-vjeçari janë shpallur në kërkim dhe vijon puna për kapjen e tyre. Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme. /abcnews.al/