Policia rrugore monitorim të rreptë në Tiranë

schedule16:29 - 9 Gusht, 2018

schedule 16:29 - 9 Gusht, 2018

Shtimi i aksidenteve rrugore me vdekje që kanë ndodhur këto ditë në kryeqtet, ka detyruar policinë të monitorojë në mënyrë të rreptë sjelljen e drejtuesve të automjeteve. Në ndihmë të policisë rrugore kanë qenë edhe agjentë me veshje civile, të cilët vëzhguan gjatë ditës dhe natës, disa nga rrugët me rrezik të shtuar në Tiranë. Nga kontrollet u konstatuan 95 drejtues mjetesh për përdorim celulari. 15 shoferë për gara me shpejtësi kryesisht në zonën e Unazës së Madhe. Ndërkohë, 8 drejtuesve të mjeteve u është pezulluar leja e drejtimit për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit./abcnews.al