Policia italiane shkatërron bandën e drogës

schedule20:28 - 24 Tetor, 2017

schedule 20:28 - 24 Tetor, 2017

Policia italiane ka goditur një bandë ndërkombëtare të trafikimit të drogës në Ferrara. Gjithashtu është sekuestruar një sasi prej 120 kilogramësh marjuanë, qe dyshohet se trafikohej nga Spanja ne Itali.
Mësohet se 3 shqiptarë janë ndër 5 personat e arrestuar në këtë operacion nga karabinierët. Ata ishin pritësit e drogës që vinte nga Spanja, e fshehur në një kamion të ngarkuar me fruta.
Tre shqiptarët e arrestuar janë identifikuar si Vital Meço, 43 vjeç; Tonin Bibaj 33 vjeç dhe Alfred Gjoka 36 vjeç. Ndërsa dy të arrestuarit e tjerë ishin një spanjoll dhe një maroken.
Sipas mediave italiane marijuana do të shitej në veri të Italisë. Trafikantët do të përfitonin mbi 1 milion euro nga shitja e saj.