Policia e Lezhës në aksion

schedule22:22 - 25 Tetor, 2017

schedule 22:22 - 25 Tetor, 2017

19 persona janë arrestuar për vepra të ndryshme penale dhe rreth 400 kg drogë u sekuestrua në disa operacione të zhvilluara nga Policia e Lezhës.
Pas operacioneve të zhvilluara në disa zona të Lezhës, drejtori i Policisë së qarkut Bledar Çeliku, doli në një konferencë për shtyp për rezultatet e aksioneve.
Ai deklaroi se është sekuestruar rreth 400 kg kanabis sativa në tre operacione antidrogë dhe u vunë në pranga 8 posedues të lëndës narkotike.
Në kuadër të operacionit Vjeshtë “2017” për rreth 30 persona Gjykata e Lezhës dhe e Kurbinit kanë vendosur sekustro preventive për pasuri të dyshuara se kanë rrjedhur nga veprimtaria kriminale të cila kapin shumën prej 872 mijë euro.
Në bashkëpunim me forcat Renea Policia e Lezhës arrestoi edhe 20 vjeçarin Danjan Ndoka i shpallur në kërkim për disa vepra penale.