“Po vjen Luli”, brohoritje e flamuj, Basha mes demokratëve të Vaut të Dejës

schedule17:17 - 18 Prill, 2021

schedule 17:17 - 18 Prill, 2021

Rrugës për Blinisht të Vau Dejës, demokratët i zunë “pritë” Lulzim Bashës me brohoritje dhe thirrje “Rama ik”. Lideri i PD-së ka ndaluar duke hyrë mes demokratëve nën thirrjet e tyre “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”.

Pas përshëndetje, kryedemokrati ka vijuar rrugëtimin për në takimin e radhës në javën e fundit të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit./ db/ Abcnews.al