Po flinte me qenin, 16-vjeçaren e sulmon papritur Pitbulli dhe gati sa nuk humb këmbën

schedule11:09 - 26 Nëntor, 2022

schedule 11:09 - 26 Nëntor, 2022

Një adoleshente nga Nju Jorku është sulmuar papritmas në një nga tetë pitbullët e familjes së saj. 16-vjeçarja Lexie Beebe thuajse humbi këmbën kur u sulmua brutalisht nga pitbulli, i cili i shtrëngoi nofullat aq fort sa i këputi kockën. Para sulmit, pitbulli i veçantë ishte duke fjetur në shtratin e vajzës 16-vjeçare. Pastaj, papritur ai u hodh në qafën e saj.

Natën fatale, Lexie ishte në dhomën e saj të gjumit me miqtë kur zbriti e vetme dhe u përball me pitbullin, i cili papritur iu hodh në qafë. Adoleshentja arriti të largohej për të mbrojtur qafën e saj, por qeni i futi dhëmbët e mprehtë në këmbën e saj.

Nëna dhe njerku i saj dëgjuan britmat e saj dhe vrapuan në fund të shkallëve ku panë gjak në dysheme dhe tavan dhe mishin e saj në tapet.

Ajo përdori një rrip për të ndaluar gjakderdhjen e saj, për të cilën mjekët thonë se ndoshta i shpëtoi jetën. Gjimnazistja u dërgua me urgjencë në spital me ambulancë dhe u dërgua direkt në sallën e operacionit, ku mjekët tentuan të rilidhnin muskujt dhe ligamentet. Por ata paralajmëruan familjen e saj se mund të mos mund të shpëtonin këmbën e saj./abcnews.al