Plagos me thikë kushëririn pas një konflikti për motive pronësie

schedule09:47 - 28 Tetor, 2019

schedule 09:47 - 28 Tetor, 2019

Një konflikt për motive pronësie mes dy kushërinjve ka përfunduar me plagosje. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur kodër Kashar 2, ku pas një konflikti për motive pronësie 44 vjeçari me iniciale R. H., vjeç ka plagosur me mjet prerës në trup kushëririn tij me iniciale K. H., 36 vjeç.

I plagosuri ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë, nën kujdes mjekësor, ndërsa policia ka arrestuar 44 vjeçarin.

Edhe në të kaluarën kushërinjtë janë konfliktuar me sende të forta ndërmjet tyre dhe shkak kryesor ka qenë pretendimi i pronësisë për një pjese toke që ndodhet në zonën Kodër Kasharit.

Materialet iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale “Vrasja e mbetur në tentativë”. /abcnews.al