Placido Domingo vjen në Shqipëri, sopranoja e njohur ndan foton e parë me legjendën e operas

schedule17:45 - 14 Shtator, 2021

schedule 17:45 - 14 Shtator, 2021

Legjenda e operës, Placido Domingo ka ardhur në Shqipëri, pasi ditën e nesërme çel dyert teatri i Operas dhe Baletit, me një mbrëmje të veçantë gala.

Performues do të jenë shumë artistë të njohur, të cilët do të interpretojnë një duet nga Traviata dhe Domingo do të dirigjoi orkestrën.

Ka qenë sopranoja e operës, Eva Golemi që ka ndarë foton e parë me legjendën spanjolle të muzikës, duke e cilësuar si më të mirin e më të mirëve.

Kujtojmë që ftesa sipas drejtoreshës Zana Çela nuk u ka munguar as për emrat e famshëm ndërkombëtar si Saimir Pirgu, Inva Mula, Josif Gjipali apo Tedi Papavrami, të cilët kanë qenë me impenjime artistike.l.k/abcnews.al