Pisha dhe shkurre, zjarri pushton pyllin në hidrovorin e Semanit

schedule15:38 - 3 Tetor, 2020

schedule 15:38 - 3 Tetor, 2020

Një zjarr ka përfshirë zonën pyjore të Hidrovorit në Seman. Flakët kanë përfshirë pishat, shkurret dhe ferrat që ndodhen në këtë zonë.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje  dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve.

Kjo nuk është hera e parë  që masivi pyjor i Semanit përfshihet nga flakët. db/Abcnews.al