Pioli: Rinovimi? Ndjehem si në shtëpinë time në Milano

schedule20:45 - 22 Shtator, 2022

schedule 20:45 - 22 Shtator, 2022

“Ndjehem si në shtëpinë time këtu në Milano. Kur dikush ndihet si në shtëpi, ata nuk do të duan ta marrin në konsideratë largimin.

Nuk jam i shqetësuar për kontratën time apo për të ardhmen time. Qëllimi i Milanit është të vazhdojë të përmirësohet. Ne jemi një ekip i ri, por tani me ndërgjegjësim dhe një pjekuri që mund të na lejojë të qëndrojmë në krye.”

Kështu ka thënë trajneri i Milanit, Stefano Pioli, duke folur në margjinat e ndarjes së çmimeve të edicionit të 43-të të turneut Nereo Roco, në Firence./ h.ll/abcnews.al