Pioli lë jashtë Ibrahimoviç nga lista e Champions League, zbulohet arsyeja

schedule12:05 - 3 Shkurt, 2023

schedule 12:05 - 3 Shkurt, 2023

Zlatan Ibrahimoviç nuk u përfshi në listën e Milanit në Champions League për shkak të një zgjedhjeje teknike.

Suedezi, i cili ditët e fundit ka ngritur aq shumë nivelin e stërvitjes së tij, sa që mund të fillojë punën në grup në një kohë shumë të shkurtër, ka qenë i dëmtuar për një kohë të gjatë.

Sipas “Milanneës”, arsyetimi i Piolit ka qenë se ai ka dashur të grumbullojë lojtarët që kanë minuta loje në këmbë dhe janë të gatshëm fizikisht./ h.ll/abcnews.al