Pesë çiftet e famshme që vërtetojnë se marrëdhëniet në distanca të gjata mund të funksionojnë

schedule11:30 - 14 Janar, 2020

schedule 11:30 - 14 Janar, 2020

Pesë çiftet e famshme që vërtetojnë se marrëdhëniet në distanca të gjata mund të funksionojnë

Ndërsa shumica e çifteve të Hollivudit arrijnë të zgjasin vetëm për një periudhë të shkurtër, disa kanë mbijetuar në provën e kohës.

Duke vazhduar me oraret e tyre të ngjeshura dhe duke mos lejuar që distanca të zbehet dashuria mes tyre, këta të dashuruar po na japin disa synime kryesore marrëdhëniesh.

1.Emily Blunt dhe John Krasinski

 

Kur u takuan për herë të parë në vitin 2008, dyshja u dashurua me njëri-tjetrin në shikim të parë. Por pasi që të dy janë aktorë,ata ishin gjithmonë në orare të ngushta.Megjithatë, ata u përpoqën të mbajnë kontakte dhe ta bëjnë marrëdhënien e tyre të funksionojë. Në fakt, kur Emily ishte e zënë në filmin Mary Poppins Return, John shkonte në setin e saj çdo fundjavë për ta parë. Tani, ata janë martuar për gati një dekadë dhe kanë dy fëmijë të mrekullueshëm së bashku.

2.Victoria dhe David Beckham

 

Të gjithë e dinë për David Beckham dhe historinë e përsosur të dashurisë së gruas së tij Victoria, por jo shumë e dinë shumë për sfidat me të cilët janë përballur së bashku. Për vite me radhë, çifti ishte në një lidhje në distancë të largët që kur David jetonte në Kaliforni dhe Victoria ishte në Londër. Sidoqoftë, distanca midis tyre kurrë nuk mori në rrugën e dashurisë së tyre. Ata janë martuar tashmë 20 vjet dhe kanë 4 fëmijë së bashku.

3.Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick

 

Duke qenë e martuar për më shumë se 22 vite tani, Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick kanë përmbushur qëllimet përfundimtare të një çifti tashmë. Të dy nuk e lejuan asnjëherë distancën të ishte problem për ta  dhe kanë jetuar të lumtur së bashku që kur vëllai i Xhesikës i prezantoi fillimisht. Çifti ka qenë në një lidhje me distanca të gjata më parë dhe ata ende janë akoma pasi oraret e tyre i mbajnë larg për javë me radhë, por sipas Sarës, distanca vetëm i bën ata të kthehen së bashku më të fortë se kurrë.

4.Meghan Markle dhe Princ Harry

 

Para se ta bënin lidhjen zyrtare, çifti  provoi këshillat dhe truket e tyre për t’u marrë me distancën dhe duke mos humbur njëri-tjetrin. Ata u takuan me njëri-tjetrin në mënyrë të fshehtë aq sa mundën dhe zbatuan një rregull që të mos kalonin më shumë se 14 ditë pa e parë njëri-tjetrin.

5.Blake Lively dhe Ryan Reynolds

 

Blake Lively dhe Ryan Reynolds janë padyshim një nga çiftet më të preferuara të internetit. Por, para se të martoheshin, ata ishin miq në fillim dhe më pas në një lidhje me distanca të gjata. Sekreti i dashurisë së tyre të suksesshme? Ata përpiqen të mos punojnë kurrë së bashku në të njëjtën kohë. Gjithashtu, Blake ka zbuluar se ata ende e trajtojnë njëri-tjetrin si miq të mirë, edhe pas vitesh martese dhe me fëmijë/abcnews.al