Përplasi për vdekje punëtorin në aksin Roskovec-Poshnje, arrestohet shoferi

schedule07:27 - 29 Qershor, 2022

schedule 07:27 - 29 Qershor, 2022

Shoferi i makinës që përplasi për vdekje mbrëmjen e djeshme  punëtorin që punonte në një firmë për asfaltimin e rrugëve në aksin Roskovec-Poshnje është arrestuar.

Pavarësisht se  drejtuesi i mjetit tip “Peugeot” u  largua nga vendngjarja, policia njofton se 58-vjeçari me iniciale T.H,  banues në Berat u kap pak më vonë  dhe u shoqërua në ambientet e Policisë.

Burime për Abc bëjnë me dije se punëtori që u aksidentua  për vdekje është Mentor Lama, nga fshati Thumanë,  45-vjeç.

Njoftimi i policisë

Fier/ Informacion paraprak

Në datë 28.06.2022, rreth orës 23:00, në fshatin Velmish, Roskovec, shtetasi T. H., 58 vjeç, banues në Berat, duke drejtuar automjetin tip “Peugeot” ka aksidentuar me pasojë vdekjen dhe është larguar nga vendngjarja, shtetasin M. L., 45 vjeç, banues në Tiranë(punonjës i një firme që meret me sinjalistikën rrugore).

Drejtuesi i mjetit u kap dhe u shoqërua në ambientet e Policisë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

/abcnews.al/