Përplasi me makinë këmbësoren dhe u largua, arrestohet pas disa orësh 22-vjeçari

schedule10:02 - 20 Maj, 2020

schedule 10:02 - 20 Maj, 2020

Një 22-vjeçar është arrestuar pasi përplasi me makinë një këmbësore dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes.

Fatmirësisht këmbësorja është në gjendje të mirë shëndetësore.

Mësohet se pas hetimeve të kryera është identifikuar 22-vjeçari, ku më pas u arrestuar.

Njoftimi i policisë:

“Mat

Aksidentin me mjet një shtetase, dhe largohet nga vendi i aksidentit, por identifikohet dhe arrestohet drejtuesi i mjetit.

Nga specialistët e qarkullimit rrugor në DVP. Dibër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: R. N., 22 vjeç, banues në Burrel.

Arrestimi i tij u bë pasi duke qarkulluar me mjetin tip “Mercedez Benz”, në afërsi të ‘Turizmit’ , Burrel, ka përplasur një këmbësore, e cila pas ndihmës së parë mjekësore është larguar për në banesë.

Pas përplasjes, drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i aksidentit por pas disa orë punë intensive është bërë i mundur identifikimi i mjetit dhe më pas kapja dhe arrestimi i drejtuesit të mjetit.

Materialet i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Mat, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”“./abcnews.al