Përplasen 3 makina në aksin Lezhë-Laç, plagosen 2 fëmijë

schedule22:13 - 4 Maj, 2022

schedule 22:13 - 4 Maj, 2022

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme (4 maj) në autostradën Lezhë-Laç pranë fshatit Gajush.

Burime për Abc bëjnë me dije se në aksident janë përfshirë tre makina.

Si pasojë  kanë marrë lëndime 2 fëmijë të cilët janë dërguar në spitalin rajonal të Lezhës për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e këtij aksidenti, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes.

Ky është aksidenti i tretë i shënuar brenda ditës së sotme.

Rreth orës 16:05 një 14-vjeçar mbeti i plagosur pasi u përplas nga një autoveturë ndërsa lëvizte me biçikletë, në rrugën që lidh Rrilën me fshatin Myltë në Lezhë.

Ndërsa në orën 16:35, tre automjete u përplasën në hyrje të Fierit  në vendin e quajtur Ura e Mbrostarit.

Nga aksidenti mbetën të plagosur 3 persona./abcnews.al/