Përmbysja ndaj PSG-së, Guardiola: Ishte një mësim i mirë

schedule11:23 - 25 Nëntor, 2021

schedule 11:23 - 25 Nëntor, 2021

Trajneri i Manchester Cityt , Pep Guardiola, tha se rikthimi kundër Paris Saint Germain këtë të mërkurë në Ligën e Kampionëve ka qenë një mësim i mirë sepse kur humbet, duhet të vazhdosh të përpiqesh.

Qyteti , i cili filloi duke humbur me një gol nga Kylian Mbappé , erdhi nga mbrapa me gola nga Raheem Sterling dhe Gabriel Jezusit .

Ishte një lojë e mirë. Ata janë gjithmonë në rrezik kur kanë topin në tre çerekun e fundit, por, si në ndeshjen e parë, ne ishim mirë. Ne ishim të pafat që në pjesën e parë nuk i shndërruam rastet. Pas golit të tij patëm një tronditje prej dhjetë minutash, por më pas u bëmë më mirë”, tha Guardiola për BT Sport.

Ne ishim të kualifikuar tashmë, por sot patëm një lojë të mirë kundër një ekipi të madh. Në pesë apo gjashtë vitet e fundit kemi arritur në raundin e 16-të. Jam i kënaqur me këtë.”

Ka qenë një mësim i madh. Kur humbet, duhet të vazhdosh të përpiqesh. E dinim që barazimi ishte rezultat i mirë, por ne kemi fituar“, shtoi trajneri spanjoll. r.t/abcnews.al