Përmbyset autobusi me gjimnazistë në Qafë Thanë (Foto)

schedule17:53 - 16 Nëntor, 2018

schedule 17:53 - 16 Nëntor, 2018

Një autobus me gjimnazistë është aksidentuar në Qafë–Thanë, në aksin Pogradec–Prrenjas. Ngjarja ka ndodhur në orët e pasdites.

Mësohet se autobusi me gjimnazistë nga Roskoveci është përmbysur në rrugë dhe për pasojë disa persona janë lënduar.

Ata po marrin ndihmën mjekësore në spitalin e Prrenjasit dhe kanë marrë plagë të lehta. Asnjëri prej tyre nuk rrezikon jetën. Shkak i aksidentit dyshohet të ketë qenë lagështira në rrugë./abcnews.al