Përleshje mes të dënuarve në 3 burgje, 50 të vdekur në Ekuador

schedule23:11 - 23 Shkurt, 2021

schedule 23:11 - 23 Shkurt, 2021

Të paktën 50 të dënuar në Ekuador kanë mbetur të vdekur si pasojë e trazirave që shpërthyen sot në tre burgje.

“Aktualisht janë 50 të vdekur midis të dënuarve” gjatë trazirave në tre burgje në Guayaquil, Cuenca dhe Latasunga, tha policia./ Abcnews.al