Përfshihet nga flakët kamioni me dru në Pogradec

schedule21:45 - 4 Tetor, 2020

schedule 21:45 - 4 Tetor, 2020

Një kamion me dru është përfshirë nga flakët në Pogradec, saktësisht në Qafën e Plloçës.

Mësohet se gomat e kamionit kanë marrë flakë gjatë frenimit, dhe më pas zjarri është përhapur në pjesën e prapme të mjetit.

Siç është njoftuar, nuk ka dëme në njerëz ndërkohë që zjarri është fikur.

N.D./abcnews.al