Përfshihen nga flakët kodrat e fshatit Derven në Krujë

schedule11:55 - 23 Shtator, 2021

schedule 11:55 - 23 Shtator, 2021

Flakët e zjarrit kanë përfshirë kodrat e fshatit Derven, në Krujë

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se deri tani janë djegur rreth 10 ha tokë, me shkurre dhe pyje.

Ndërkohë mësohet se fatmirësisht për momentin zjarri është larg qendrave të banuara.

Në vendin e ngjarjes ndodhen zjarrëfikëset të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve./abcnews.al