Përdoruesve në Instagram po u mbyllen llogaritë, reagon kompania

schedule15:33 - 31 Tetor, 2022

schedule 15:33 - 31 Tetor, 2022

Instagram ka reaguar pas problemeve me të cilat po përballen përdoruesit në rrjetin social. Në orët e fundit, përdoruesit e Instagramit në mbarë botën kanë hasur probleme me funksionimin e llogarive të tyre, të cilët janë informuar “se u është pezulluar llogaria”.

Përdoruesit nuk ishin në gjendje të identifikoheshin dhe në vend të kësaj po shihnin një mesazh që thoshte “llogaria e tyre është pezulluar” . “Ne kemi pezulluar llogarinë tuaj më 31 tetor 2022,” thuhej në njoftim, duke theksuar se kjo ishte për shkak të një “shkeljeje të kushteve të komunitetit”.

insta_lock

“Ne jemi të vetëdijshëm se disa prej jush kanë probleme me qasjen në llogarinë tuaj në Instagram. Po e shqyrtojmë dhe kërkojmë ndjesë për shqetësimin.”, ka shkruar kompania në Twitter.

/abcnews.al