Përditësohet renditja e UEFA-s për klube, Bayer dhe Manchester City “mbretërit” e Evropës

schedule15:55 - 19 Mars, 2023

schedule 15:55 - 19 Mars, 2023

Renditja e UEFA-s për klube është përditësuar, por momentalisht asgjë nuk ka ndryshuar, me Bayern Munich dhe Manchester City, të cilët ndajën podiumin me nga 135 pikë.

Të dy skuadrat shorti i ka vënë përballë njëra-tjetrës në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve dhe vetëm njëra do të mund të kryesojë e vetme këtë renditje, pas datës 18 prill.

Podiumi plotësohet nga Chelsea që ka 126 pikë, ndërsa 10-shja mbyllet nga dy italianet, Juventusi me 96 dhe Roma me 89. Vetëm vendi i 12 për Interin, që ka 87 pikë, ndërsa Napoli pozicionohet i 20-i me 84 pikë dhe Milani i 36-i me 46 pikë. /i.m /abcnews.al 

Renditja e ekipeve: