Përballje superiore në Kupë mes Egnatias dhe Laçit, formacionet zyrtare

schedule13:27 - 26 Janar, 2022

schedule 13:27 - 26 Janar, 2022

Egnatia dhe Laçi do të përplasin “brirët” mes tyre në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë, sfidë që do të luhet ditën e sotme në orën 13:45.

Një përballje e superiores kjo që premton të jetë e luftuar me të dyja skuadrat që kërkojnë të shkojnë sa më larg në këtë kompeticion.

Duel që shikon të dyja skuadrat në pozicione të ndryshmë të vendosur në tabelën e klasifikimit, me rrogozhinasit që “notojnë” në zonën e ftohtë, ndërsa kurbinasit janë skuadra më në formë e momentit që pozicionohet në vendin e dytë me pikë të barabarta me Kukësin, 31, me skuadrën e Mirel Josës që mbetet më e favorizuar.

Formacionet zyrtare:

Egnatia: Puja; Ymeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça; Agbekpornu, Imeri, Iseni, Ademi, Xhekson, Magani. Trajner: Zekerija Ramadani.

Laçi: Sherri; Ziko, Roganoviç, Velkovski, Ignjatoviç; Deliu, Shehu, Lushkja; Mazrekaj, Van Dejv, Zarubica. Trajner: Mirel Josa. /f.a/abcnews.al