Për finalen e playoff dhe qëndrimin në Kategorinë e Parë, luhen 4 ndeshje

schedule09:37 - 14 Maj, 2022

schedule 09:37 - 14 Maj, 2022

Përballje për elitën dhe qëndrimin apo ngjitjen në Kategorinë e Parë. Ditën e sotme zhvillohen duelet e play-out të Kategorisë së Parë.

Pogradeci përballet me Orikun, kurse Turbina me Devollin. Dy finale që nisin në orën 15:00 dhe që përcaktojnë dy prej skuadrave që qëndrojnë në Kategorinë e Parë.

Në 16:00 luhen sfidat playoff, Apolonia-Tërbuni dhe Korabi-Tomori. Të gjitha këto skuadra duan një biletë për finalen, që më pas të përcaktojnë ekipin që ndeshet me vendin e tetë të Superiores për një vend në elitë.

Apolonia dhe Korabi sot kanë në favor edhe barazimin për të shkuar në finalen e playoff.

Ora 15:00 / Playout
Pogradeci-Oriku
Turbina-Devolli

Ora 16:00 / Playoff
Apolonia-Tërbuni
Korabi-Tomori