Pasuesi i Kovac te Bayern Munich, një ish-lojtar del në skenë

schedule14:12 - 9 Nëntor, 2019

schedule 14:12 - 9 Nëntor, 2019

Bayern Munchen akoma nuk e ka gjetur akoma trajnerin e ri. Sipas një raportimi të fundit nga ‘Calciomercato.com’, ideja e fundit e bavarezëve është holandezi Mark van Bommel.

Pas shkarkimit të Niko Kovac për rezultate të dobëta në ditët e fundit, Bayern sërish nuk po kthehet tek rezultatet pozitive dhe tek loja e bukur. Tifozët në sondazhet e klubit kërkojnë një reagim sa më të shpejt nga klubi. Ata ende preferojnë legjendarin Jupp Heynckes për pankinën, edhe pse ky i fundit është 74-vjeç.

Emrat e lidhur me stolin bavarez janë të shumtë që kanë qarkulluar në media. I pari që i tha jo ishte italiani Max Allegri, i cili e refuzoi ofertën. Në orët e fundit është folur shumë për Arsene Wenger, por asgjë nuk ka zyrtare. Ndërkohë, ish-mesfushori i Milanit, Van Bommel është në kontratë me PSV-në deri në verën e vitit 2021. /abcnews.al