Pas votimit të PE për vizat, reagon qeveria e Kosovës

schedule15:45 - 28 Mars, 2019

schedule 15:45 - 28 Mars, 2019

Pas miratimit të Parlamentit Evropian të iniciativës së eurodeputetes Tanja Fajon për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën, ka reaguar dhe Prishtina zyrtare. Kryetari i parlamentit Kadri Veseli u shpreh se është e pabesueshme, se si një nga vendet më pro perëndimore nuk përfiton ende nga liberalizimi i vizave./abcnews.al