Pas problemit shëndetësor në festival, Kevin Spacey dërgohet me urgjencë në spital

schedule19:07 - 4 Tetor, 2023

schedule 19:07 - 4 Tetor, 2023

Kevin Spacey u dërgua me urgjencë në spital nga një festival filmi në Uzbekistan pasi ndjeu t’i mpihej për rreth tetë sekonda krahu i majtë.

Ylli i “House of Cards”, 64 vjeç, u frikësua se mos po pësonte një atak në zemër, por pasi iu nënshtrua një sërë testesh, duke përfshirë një MRI, mjekët i thanë se ai nuk kishte asnjë problem shëndetësor, raportoi The Sun.

Ai u sëmur në qytetin antik të Samarkandit, ndërsa ishte në një turne në Muzeun Afrasiyab dhe u dërgua me urgjencë në Klinikën Diagnostike Innova, ku “u trajtua profesionalisht nga mjekët dhe stafi”.

Spacey më vonë u kthye në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Tashkent, dhe kur doli në skenë dhe i tha audiencës se shëndeti i tij ishte ‘normal’.