Partizani “mbytet” në dy minuta, Skënderbeu përmbys dhe lider në Korçë

17:53 | 21/01/202017:530

Është mbyllur pjesa e parë mes Skënderbeut dhe Partizanit, një pjesë e parë spektakolare. Ishin “Demat e Kuq” ata që kaluan të parët në avantazh me anë të Telushit. Pollozhani prek një top me dorë brenda zonës dhe penallti për Partizanin.

Mesfushori Telushi tregohet i saktë dhe mposht Koliçin nga pika e bardhë. Në dy minutat e fundit të pjesës së parë, Skënderbeu arrin të përmbysë gjithçka. Fillimisht, ishte një autogol nga Bitri në minutën e 43-të, ndërsa Krasniqi shënoi në sekondat e fundit të pjesës së parë, për t’i çuar skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin 2-1./abcnews.al

Kategoria Superiore, java 18

SKËNDERBEU – PARTIZANI   2-1
Bitri (ag) 43′, Krasniqi 45+1′ / Telushi (p) 8′

Skënderbeu:  Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Imami, Taipi, Elezi, Ndecky, Gripshi, Bregu, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja.

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Trashi, Broja, Telushi, Ferati, Bardhi, Çinari, Solomon. Trajner: Renaldo Kalari

Gjyqtar: Kridens Meta

Kartonë të verdhë: Pollozhani 7′ / Telushi 12′, Broja 15′ 39′

Karton i kuq: Broja 39′

Festa e “Demave” pas golit të Telushit

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono