Parlamenti i ri dhe sprova e Lulzim Bashës

schedule16:43 - 16 Shtator, 2017

schedule 16:43 - 16 Shtator, 2017

Legjislatura e re e parlamentit ka testuar konfigurimin e ri politik në vend. Kryeministri Rama shfaqet i qetë, teksa do qeverisë krejt i vetëm, ndërsa Lulzim Basha në opozitë është përballur me rrjedhje votash nga grupi i vet i deputetëve, që në nisje të sesionit kuvendor, por edhe shpërthimin publik të Sali Berishës ndaj tij. Këtë dinamikë intensive të sezonit të ri politik na sjell Politika në ABC News.