Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat

schedule08:51 - 16 Korrik, 2020

schedule 08:51 - 16 Korrik, 2020

Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga një mot me alternime kthjellimesh dhe shtim të vranësirave.

Sipas MeteoAlb era do të jetë me drejtim veriperëndim me shpejtësi maksimale deri në 12 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Zonat  malore  13/27°C

Zonat e ulëta  14/31°C

Zonat bregdetare 18/30°C