Parashikimi i CIES lë Juven jashtë Champions, Interi shpallet kampion

schedule10:21 - 21 Shtator, 2021

schedule 10:21 - 21 Shtator, 2021

Observatori i statistikave të futbollit, “CIES”, i cili ka bërë një përllogaritje se si mund të përfundojnë Serie A.

Sipas studimit të CIES, Interi parashikohet të fitojë sërish titullin, ndërsa Roma, Milani dhe Napoli në Champions.

Por ajo që të befaso në këtë renditje është mungesa e Juventusit në 4 të parat.

Aktualisht Juventus ka vetëm 2 pikë në renditje pas 4 javësh. /abcnews.al/