Paralajmërimi i Medvedev: Nuk e kemi përdorur ende të gjithë arsenalin

schedule14:48 - 12 Nëntor, 2022

schedule 14:48 - 12 Nëntor, 2022

“Moska do të vazhdojë të rimarrë në kontroll të gjitha territoret ruse dhe për arsye të dukshme nuk e ka përdorur ende të gjithë arsenalin e saj –“të armëve të shkatërrimit në masë” në Ukrainë.

“Kjo nuk është vetëm për mirësinë tonë si njerëz”, por “çdo gjë ka kohën e vet”.

Kështu ka deklaruar ish-presidenti rus Dmitri Medvedev në një postim në Telegram.

“Ne po përpiqemi të shpëtojmë jetët e ushtarakëve dhe civilëve tanë, ndërsa armiqtë tanë jo.

Dhe këtu qëndron dallimi ynë i madh moral me ta”.

/abcnews.al